БОРИСПІЛЬ

Римо-католицька парафія Переображення Господнього та монастир св. Бонавентури

Великопісні реколекції в Борисполі

Великопісні реколекції від отця Олександра Литвинюка в Борисполі Дорогі парафіяни!Щира подяка всім, хто зміг бути присутній на реколекціях з нагоди Великого Посту. Дякуємо Господу за можливість слухання роздумів над Божим Словом, які проголошував отець Олександр Литвинюк OFMConv, який є братом-францисканцем, монахом Першого Францисканського Ордену Братів Менших Конвентуальних. Брат Олександр розпочав своє священицьке життя саме в …

0 komentarzy

Храмове свято в Борисполі

Храмове свято у Францисканській парафії Преображення Господнього в Борисполі в цьому році було дуже особливим. Месу очолив о. Олександр Литвінюк, перший римо-католицький священник в місті Бориспіль.

0 komentarzy

Дорога для захисників

Неділя 4 лютого стала для бориспільської парафії надзвичайною неділею. Після Меси з участю дітей і катехези дитяча схоля разом із братами францисканцями і сестрою Доріс відвідали військову частину Національної Гвардії що у селі Старе, неподалік від Борисполя.

0 komentarzy

Гучне Воскресіння

Під час Великодньої Літургії в Євангелії ми почули, що повинні іти і звіщати Воскресіння Господнє, що цей наш досвід зустрічі із Воскреслим не може бути промовчаний чи схований лишень у стінах наших храмів. Тож ідучи за словами Євангелія, у Борисполі на головній площі міста, у Великодній Понеділок відбувся концерт Великодньої пісні до участі якого були запрошені …

0 komentarzy

Не щоденна подія на вулицях нашого міста

В Церкві існує гарна давня традиція, щоб молитись богослужінням Хресної Дороги,особливо у час Великого Посту. У багатьох містах і селах у цілому світі, християни це богослужіння проводять на вулицях і дорогах своїх місцевостей запрошуючи Господа Ісуса, щоб пройшов тими дорогами і шляхами, якими вони самі на щодень ходять.

0 komentarzy

Бог у горах

– Що роботь Бог у горах?– Чекає на тих, хто втомлюється містом.Серед тих, хто вирішив відпочити від гамону і темпа міста стали парафіяни францисканської парафії у Борисполі. Саме вони, разом із настоятелем, у групі сімнацяти осіб, в більшості цілими сім’ями, взяли участь у гірськолижних реколекціях, які відбулись з 6 по 11 лютого.

0 komentarzy

Порядок Святої Літургії:

понеділок, середа, п’ятниця:
18.30

вівторок, четвер:
8.00

субота:
8.00
18.30 (недільна)

неділя:
10.00
12.00 – з участю дітей
18.30

Римсько-католицька парафія Преображення Господнього і Монастир св. Бонавентури Ордену Братів Менших Конвентуальних (Францисканців) Перша в історії міста римсько-католицька парафія в Борисполі була заснована в 1997 р. На початках до парафії, що знаходилась в тимчасовій каплиці на території будови, доїжджав з Києва дієцезіальний священик о. Вєслав Стемпень.

3 листопада 2000 р. до Борисполя приїхав перший францисканець о. Олександр Литвинюк. Спершу він мешкав при Кафедральному соборі св. Олександра в Києві та доїжджав до парафії два рази на тиждень. 21 листопада 2000 р. зі Львова приїхав о. Томаш Риба і від того часу брати поселилися в Борисполі. 22 листопада єпископ Ян Пурвінський, києво-житомирський ординарій, видав декрет про передання парафії Преображення Господнього в Борисполі Ордену Братів Менших Конвентуальних і призначив о. Томаша настоятелем, а вікарієм о. Олександра.

У 2003 р. після виїзду бр. Олександра до Львова до парафії приїхав неопресвітер бр. Едуард Кава. У 2005 р. бр. Едуард виїхав до Кременчука, натомість до парафії приїхав бр. Андрій Ванат, який до цього часу провадив душпастирську діяльність в Галичі і протягом семи років був вчителем першого року формацій кандидатів до Ордену. У 2007 р. до парафії приїхав із Кременчука бр. Кшиштоф Пельц. У 2008 р. після виїзду з України бр. Томаша Риби настоятелем парафії було призначено бр. Андрія Ваната. До спільноти долучився бр. Олександр Литвинюк. Від цього часу, у зв’язку із закінченням будови монастиря та достатньою кількістю братів, розпочато клопотання щодо офіційного встановлення в Борисполі монастиря.

3 травня 2009 р. в силу монастирського та церковного права у Борисполі встановлено монастир св. Бонавентури, а першим настоятелем монастиря призначено бр. Андрія Ваната. Після виїзду в 2009 р. бр. Кшиштофа до Більшівців до монастиря приїхав бр. Андрій Кухаж і бр. Едуард Кава, який виконує функцію делегата провінціала в Україні, отож монастир у Борисполі став місцем, в якому перебував настоятель францисканців в Україні. У 2010 р. монастир залишили бр. Андрій Кухаж, бр. Олександр Литвинюк і бр. Едуард Кава, а на їхнє місце приїхали бр. Ярослав Крук і бр. Павло Одуй.

Після провінціальної капітули, яка відбулася в 2012 р. склад братів монастиря знову змінився. Бр. Едуард Кава був призначений настоятелем монастиря, а бр. Станіслава Нуцковського призначено настоятелем парафії. Окрім них до спільноти приєдналися бр. Станіслав Пенкала і бр. Михайло Безронк. Головними заняттями братів є провадження парафії, проведення реколекцій, організація францисканського життя в Україні, служіння в Дитячому будинку в Бортничах у співпраці з о. Йосипом Червінкою та участь у проведенні суботніх програм на Радіо Марія.

бр. Станіслав Нуцковський – настоятель
вічні обіти – 24.11.2007 пресвітерські свячення – 30.05.2009

бр. Кшиштоф Пельц
вічні обіти – 08.12.2001 пресвітерські свячення – 31.05.2003

бр. Мар’ян Мельничук
вічні обіти – 18.12.2010 пресвітерські свячення – 02.06.2012

бр. Василь Паламарчук 

вул. Дзержинського, 15
08300 м. Бориспіль
тел.:  +380 459 560 946
rkc.boryspil@gmail.com 
http://rkc-boryspil.org.ua